Zveřjeněno

Nový model Peugeot XP400

XP400 je kříženec mezi prémiovými městskými skútry a motocykly. Skútr, který nutí mysl cestovat a nejen to.

Díky modelu XP400 značka Peugeot Motocycles znovu vstoupila do GT segmentu. Následujíc trend a úspěch kategorie SUV v automobilovém sektoru nabízí značka výkonný stroj, jak co se designu týče, tak co se týče funkcionality. Vyrobeno ve Francii, XP400 doplňuje rodinu prémiových produktů značky.

První věc, které si všimnete, když okolo XP400 projdete, je bezesporu osvětlení typické pro Peugeot: denní svícení ve tvaru tesáků vepředu a ve tvaru drápů vzadu, DNA lví značky vyjádřené do posledního detailu. Hlavní světlomety jsou samozřejmě LEDkové.

Jeho styling s atletickými proporcemi reprezentuje dynamickou a dobrodružnou image.

Tento jedinečný Peugeot design přináší technologické vlastnosti, které byste očekávali do motorky, počínaje 400cc pohonnou jednotkou PowerMotion plnící emisní normu Euro 5, která disponuje výkonem 26.5 kW (36.7 koní) při 8,150 ot./min. a točivým momentem 38.1 Nm při 5,400 ot./min. XP400 má vše, co je potřeba aby vyčnívala nad konkurencí. Brzdnou sílu zajišťuje dvoukanálovové ABS v kombinaci s dvojicí 295mm kotoučů vepředu a 240mm zadním kotoučem. Odpružení je zajištěno obrácenou přední vidlicí se zdvihem 140mm a jedním robustním zadním tlumičem.

Protože potěšení z jízdy je pro Peugeot alfou a omegou, je XP400 vybaven vlastnostmi, které z něj dělají jeden z nejlepších skútrů značky, co se požitku z jízdy týče. XP400 je kombinací designu, výkonu a technologií, které mu dodávají výjimečnou všestrannost, stejně jako SUV automobilu. Díky velkým kolům se XP400 může naplno projevit na mnoha typech cest a nebojí se ani špatného počasí. Jde o opravdu dvoumístný stroj, pro spolujezdce bude jízda stejně pohodlná jako pro jezdce díky velkorysým madlům a stupačkám.

Designováno jako opravdové SUV, XP400 mimo jiné obsahuje přístrojový panel s 5“ palcovým TFT displejem, který nabízí konektivitu a směrovou navigaci. Funkce smart-key znamená, že už nebudete muset hledat klíček po kapsách. Nakonec je zde USB zásuvka, ideální pro připojení nebo dobíjení vašeho smart telefonu. Pod děleným sedadlem je úložný prostor pro integrální přilbu a menší doplňky. Stejně pohodlný ve městě i mimo něj, XP400 je přesně tím, co byste čekali od prémiového vozidla pro každodenní použití.

XP400 ALLURE

XP400 Allure je silniční verze modelu XP400, která nezanedbává jeho hig-end charakter. Z designového hlediska jsou zachovány všechny klíčové vlastnosti. XP400 má atletickou siluetu, ostré tvary a samozřejmě typický Peugeot tvar osvětlení s denním svícením ve tvaru tesáků vepředu a drápů vzadu. Tato verze je podpořená Pirelli pneumatikami, které s rozměry 110/70-17 vepředu a 160/60-15 vzadu skvěle drží stopu, dále nastavitelným průhledným plexi a klasickou podlahou.

XP400 GT

XP400 GT nabízí unikátně stylizovanou verzi. Díky kouřově zbarvenému plexi štítu, high-endovému odpružení a ostře řezanými liniemi XP400 zosobňuje sílu a dynamiku, tolik důležitou pro tento segment. Drátová kola jsou obutá do Pirreli pneumatik o rozměrech 110/70-17 vpředu a 160/60-15 vzadu, což zaručuje ještě větší přiblížení ke klasickým motocyklům. Lehce off-roadový vzorek nepochybně podtrhuje versatilitu tohoto modelu.

XP400 DOPLŇKY

Pro každodenní dobrodružství Peugeot Motocycles vyvinul řadu doplňků pro XP400 Allure a XP400 GT. Ochranný trubkový rám, který objímá nášlapy a přední kapotáž, jezdci nabízí maximální ochranu. Rámový set je dostupný v matně černé barvě. Je možné si zažádat o mlhová světla, která se montují přímo na doplňkový rám. K optimalizování úložného prostoru nabízí Peugeot Motocycles velkorysý kufr a zadní nosič. Pro přidaný komfort v řadě doplňků najdete také deku na nohy. Další doplňky budou do nabídky přidány v následujících měsících


Zveřjeněno

Peugeot Motocycles představuje novinky pro rok 2019

Po premiéře hlavní novinky sezóny 2019 – technologiemi nabitého modelu Pulsion – je načase podívat se, co dalšího si do nové sezóny francouzský výrobce pro svoje zákazníky připravil. Peugeot potěší šetřílky, dvoutaktní nadšence i zákazníky hledající styl!

Číst více
Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací